Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

İnternet pazarlamasında, dönüşüm optimizasyonu veya dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO), müşterilere dönüşen ya da daha genel olarak bir web sayfasında istenen herhangi bir işlemi gerçekleştiren ve siteye gelen ziyaretçilerin oranını artırmak için kullanılan bir sistemdir.

Dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO), dönüşüm oranınızı yükseltmek için sponsorluk arama reklamlarınızı, açılış sayfalarınızı ve genel web sitesi tasarımınızı optimize etme işlemidir.

CRO hızla popülerlik kazanmaktadır, çünkü reklam harcamalarınızı yükseltmeden satışlardan elde edilen kârı artırmanın bir yolu olarak görülüyor.

DÖNÜŞÜM NEDİR?

Dönüşüm, web ziyaretçilerinizin web sitenizde veya açılış sayfanızda almasını istediğiniz belirli eylemdir, örneğin:

SATIN ALMA


BAĞLANTI TIKLAMASI


KAYIT


BROŞÜR İNDİRME


ARKADAŞINA SÖYLE


BELLİ BİR SAYFAYA ULAŞMA

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu Nedir?

Dönüşüm Oranı optimizasyonu, hedef kitleden daha fazla potansiyel müşteri oluşturan bir sanatsal yöntemdir. Dönüşüm optimizasyonu, müşterilerinizin telefon açmasını ve fiyat teklifi vermesini sağlar. Dönüşüm optimizasyonu, sekmeyi daha sonra kullanmak üzere bırakmak yerine, artık ‘satın al’ düğmesini tıklamalarını sağlar.

Web dönüşüm oranınızı optimize ederek veya iyileştirerek, açılış sayfanıza veya web sitenize daha fazla ziyaret çekmek için para harcamadan daha fazla kişiyi harekete geçirebilirsiniz.Dönüşüm Oranı Optimizasyonunu Nasıl Yapıyoruz


SİTE KULLANIŞLIĞI

Web sitenizin kullanılabilirlik servisleriyle müşteri tabanınızı ve çevrimiçi dönüşüm oranınızı artırabilirsiniz.

1

SATIŞ KOPYALARI

Web siteniz için, sitenizin ziyaretçilerini dönüşümlü olarak teşvik edecek cazip satış kopyalarını oluşturabiliriz.

2

ANA OPTİMİZASYON

Açılış Sayfası Optimizasyon hizmetlerimiz, sitenizi daha iyi dönüşüm oranları için optimize etmemize izin verir.

4

A/B AYIRMA TESTİ

Size en fazla artış sağlayacak sayfaları hedefleyen AB test denemelerini sunuyoruz.

5


Bizim Yaklaşımımız

  • İlk olarak, işletmenizinizi ve hedeflerinizi öğreniriz, bu nedenle, Dönüşüm Oranı Optimizasyonunuzu oluşturmak veya optimize etmek için en iyi stratejinin hangisinin olacağını belirleyebiliriz.
  • Bir dönüşüm oranı optimizasyonu şirketi olarak, veri odaklı A / B testlerimiz ve diğer UX iyileştirmeleri, dönüşüm oranlarımızı sürekli iyileştirmek, rehber veritabanınızı büyütmek ve daha fazla gelir elde etmeyi amaçlıyor.
  • Hipotezin doğru olup olmadığını anlamak için deneylerimizdeki sonuçları analiz ederiz. İstatistiksel bir önem kazanılmışsa ve hipotezimiz doğruysa, açılış sayfanızın başarılı varyasyonunu yayınlıyoruz. Değilse, yeni bir hipotez test eder ve tüm süreci tekrar çalıştırırız.